Peter van Berckel legt bij Warmonderhof de basis van fermenteren uit
donderdag 7 november 2024 19:30
DRONTEN – Fermenteren is terug van weggeweest. Fermentatie-expert, auteur, natuurvoedingskundige en kok Peter van Berckel vertelt erover tijdens een avondklas van de Warmonderhof op donderdag 7 november (19:30 uur) aan de Wisentweg 12 in Dronten.
Fermentatie is een methode om met bacteriën, schimmels en gisten de smaak, structuur, houdbaarheid en verteerbaarheid van voedsel te beïnvloeden. Bekende voorbeelden van gefermenteerde producten zijn zuurkool, bier en yoghurt.
Van Berckel vertelt tijdens de openbare bijeenkomst in Dronten over de verschillende technieken, culturele achtergronden en legt uit hoe fermentatie bijdraagt aan ‘een gezondere darmflora en een betere spijsvertering’. De koks van Warmonderhof vertellen tijdens deze avondklas hoe zij fermentatie gebruiken in de keuken van de opleiding.
- Aanmelden: aereswarmonderhof.nl.
