Afbeelding
Foto: Tung Lam

Contactmiddag project ‘bonus-grootouders’

vrijdag 8 november 2024 14:30

DRONTEN - MeerSamen is in Dronten een initiatief gestart om kinderloze senioren in contact te brengen met kinderen die het zonder opa en oma moeten stellen. Het idee kwam van Jolande Stuut, die in hun vorige woonplaats al eens ‘bonus-grootouders’ was.

Toen Jolande en echtgenoot Wim naar Dronten verhuisden ontdekten ze dat hier nog geen initiatieven op dat terrein bestonden. Jolande zocht contact met MeerSamen, de stichting waarin initiatieven tegen armoede en eenzaamheid samenwerken. Yvon Bus van MeerSamen besprak het op haar beurt met Humanitas en Welzijn Jongerenwerk. Die zegden graag hun medewerking toe.

Oplossing bieden

Onder de naam Generatie Grootklein is het initiatief verder uitgewerkt. “Het gaat niet alleen om kinderloze senioren die dus ook geen kleinkinderen hebben”, zegt Yvon. “Er zijn ook situaties waarin grootouders en kleinkinderen te ver bij elkaar vandaan wonen. Of waar het contact is verbroken. In al deze situaties kan ons initiatief een oplossing bieden.”

Het project houdt elke drie weken een contactmiddag in het Denksportcentrum aan De Oost 52 in Dronten. Daar kunnen de potentiële opa’s en oma’s en de kinderen met hun ouders kennismaken. Als er een klik ontstaat, kunnen de grootouders en de kinderen ook één op één afspreken.

Kinderen zijn ontwapenend

Jolande Stuut hoopt weer leuke contacten met kinderen te krijgen: “Ik vind het heerlijk om met kinderen om te gaan. Ze zijn ontwapenend en hebben hun eigen wereldje. Je kunt met kinderen heel veel warme momenten beleven. Meegaan met afzwemmen bijvoorbeeld, of Sinterklaas vieren. Maar het is ook leuk om tijdens vakantie een klein cadeautje voor ze te kopen. Je komt in een andere wereld terecht. Ik kan het iedereen aanbevelen.”

Het eerstvolgende contactmoment van Generatie Grootklein is op vrijdag 8 november (14:30 uur).