Afbeelding
Foto: KHV Architecten

Vernieuwd zwembad De Abelen opent haar deuren in Swifterbant

zaterdag 20 juni 2026 11:00

SWIFTERBANT - Zwembad De Abelen in Swifterbant opent zaterdag 20 juni om 11:00 uur feestelijk haar deuren. Na een ingrijpende renovatie, gefinancierd door de gemeente Dronten, is het zwembad volledig vernieuwd. Die middag is het bad gratis toegankelijk.

De opening begint met toespraken van de zwembadcommissie en wethouder Barry Hoogezand. Een bijzonder moment volgt onder water: oud-wethouder Siert Jan Lap draagt daar symbolisch het stokje over aan zijn opvolger Hoogezand, de nieuwe wethouder van sport en maatschappelijk vastgoed.

Inwoners kozen voor renovatie

De gemeenteraad van Dronten stelde 1,46 miljoen euro beschikbaar aan de dorpen Swifterbant en Biddinghuizen. Inwoners mochten zelf bepalen waarvoor het geld werd ingezet. In Swifterbant kozen bewoners snel voor de vernieuwing van het zwembad. In overleg met de gemeente ontwikkelde Dorpsbelangen vervolgens de plannen voor het bad en de bijbehorende gebouwen.

Ondanks tegenslagen en de daardoor opgelopen vertraging is het zwembad nu klaar voor gebruik. Komende winter werkt Dorpsbelangen, samen met exploitant Optisport en de gemeente, ook aan de herinrichting van de speelweide.

35 vrijwilligers

Het zwembad leeft in het dorp: maar liefst 35 vrijwilligers hebben zich aangemeld. Zij kunnen bijspringen bij onderhoud en schoonmaak, maar mogelijk ook in de horeca, bij de kassa en op andere plekken. De kostenbesparing die dit oplevert, zet Optisport in ten bate van het zwembad. Dat kan leiden tot ruimere openingstijden bij mooi weer, extra activiteiten en betere faciliteiten. Optisport ziet nog meer mogelijkheden: “We gaan onderzoeken of het aanbieden van zwemlessen in de zomerperiode mogelijk is.”

’Centrale ontmoetingsplek voor het dorp’

Roelof Meester, voorzitter van Dorpsbelangen Swifterbant, kijkt tevreden terug én vooruit. “Vijf jaar na de presentatie van de eerste plannen is de renovatie nu een feit. Ik verwacht dat het bad weer een centrale ontmoetingsplek voor de inwoners gaat worden. Het is een heerlijke plek voor de jeugd en alle andere inwoners om te recreëren.”