
Aeres Hogeschool: 44% wil best een lening afsluiten voor zorgkosten van huisdier
AlgemeenDRONTEN - Bijna de helft van de Nederlandse huisdiereigenaren ziet hun huisdier als lid van het gezin. Dat is één van de uitkomsten van een enquête, uitgevoerd door derdejaars studenten en docenten van de opleiding diergezondheid en management van de Aeres Hogeschool Dronten.
„Ongeveer 33% beschouwt het huisdier als vriend of metgezel en 9% ziet hun huisdier als kind”, aldus de school, „Deze band tussen mens en dier zorgt ervoor dat huisdiereigenaren bereid zijn uitgaven te blijven doen voor hun huisdier, ook wanneer ze het financieel moeilijk hebben.”
Lening afsluiten
“De gezondheid van het dier komt hierbij op de eerste plaats te staan. 44% is zelfs bereid om een lening af te sluiten om de zorgkosten voor hun huisdier te betalen.”
De enquête is uitgezet aan het begin van dit jaar onder 1.130 Nederlandse huisdiereigenaren: „De deelname van 839 hondeneigenaren en 230 katteneigenaren biedt het inzicht in hoe Nederlanders hun huisdieren beschouwen en welke uitgaven ze doen voor hun dier.”
Petmonitor
- De volledige resultaten van de enquete staan op de website van de school.
















