
Filosofisch Café Dronten duikt met Onno Zijlstra in het denken van Kierkegaard
AlgemeenDRONTEN – Filosoof Onno Zijlstra houdt op donderdag 17 april 2025 een lezing over Søren Kierkegaard in het Filosofisch Café Dronten. De bijeenkomst vindt plaats in het Odd Fellowhuis aan de Ketting 6 en begint om 20.00 uur.
In het kader van de Maand van de Filosofie buigt Zijlstra zich over het werk van de Deense denker, met bijzondere aandacht voor diens pseudonieme publicaties. Kierkegaard (1813–1855) schreef een groot deel van zijn filosofische teksten onder namen als Johannes Climacus. Zijlstra bespreekt de werkwijze van de filosoof en gaat in op Climacus’ visie op het menselijk bestaan, waarin subjectiviteit en passie een centrale rol spelen.
Onno Zijlstra (1949) promoveerde aan de Vrije Universiteit Amsterdam op een proefschrift over de cultuurkritiek van José Ortega y Gasset en was jarenlang docent aan onder meer ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten en de Protestantse Theologische Universiteit. Hij publiceerde meerdere boeken, waaronder Kierkegaard in discussie (2012) en Kunst en de zin van het bestaan (2022). Ook is hij lid van de redactieraad Kierkegaard Werken.
De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Toegang kost 7,50 euro inclusief koffie of thee. Scholieren en studenten betalen 2,50 euro. Bezoekers dienen zich vooraf aan te melden via info@filosofischcafedronten.nl. Het Filosofisch Café Dronten is een initiatief van Odd Fellows Dronten.
John van Weeghel
















