Janita Tabak (directeur-bestuurder van De Meerpaal) en Wim Strunk (vestigingsdirecteur van Unica Building Services Zwolle) bij de hoofdgaskraan van De Meerpaal in Dronten.
Janita Tabak (directeur-bestuurder van De Meerpaal) en Wim Strunk (vestigingsdirecteur van Unica Building Services Zwolle) bij de hoofdgaskraan van De Meerpaal in Dronten. Foto: Aangeleverd.

De Meerpaal zet grote stap richting gasloos gebouw

Algemeen

DRONTEN – Op 1 mei starten in De Meerpaal werkzaamheden om het gebouw grotendeels gasvrij te maken. Twee warmtepompen moeten in de zomer voor koeling en in de winter voor verwarming zorgen.

De verduurzaming van De Meerpaal vormt een belangrijke mijlpaal voor het culturele en maatschappelijke centrum van Dronten. De komende tweeënhalve maand vinden ingrijpende technische aanpassingen plaats waarbij twee grote warmtepompen worden geïnstalleerd. De pompinstallaties zorgen voor een betere regulering van het binnenklimaat en dragen bij aan een forse vermindering van de CO2-uitstoot, naar verwachting tot 95 procent.

Vooralsnog blijven alleen de warmwatervoorziening en de keuken op het gasnet aangesloten. Ook daarvoor worden duurzame alternatieven onderzocht. De technische uitvoering ligt in handen van Unica Building Services Zwolle. “De Meerpaal zet hiermee een voorbeeld voor de culturele sector,” zegt vestigingsdirecteur Wim Strunk.

Tijdens de werkzaamheden blijft De Meerpaal toegankelijk voor bezoekers. Voorstellingen en andere activiteiten gaan in principe door zoals gepland. Wel kunnen bezoekers merken dat het binnenklimaat tijdelijk afwijkt van de gebruikelijke situatie. Rond het gebouw zal zichtbaar gewerkt worden met onder meer kranen, materiaalcontainers en technische installaties.

De aanpassing is mede mogelijk dankzij rijkssteun en markeert de uitvoering van een al langer bestaande ambitie. “Een belangrijke stap voor onze duurzaamheidsdoelen,” aldus directeur-bestuurder Janita Tabak. De werkzaamheden worden naar verwachting afgerond in juli.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Humanistisch Verbond discussieert over ‘Hoop’ in Lelystad 9 mei, 14:04
Marloes Hotting (ChristenUnie)
In the Picture: Marloes Hotting-Niewold 9 mei, 11:43
Auto's op het IJsselmeer.
Gratis vertelvoorstelling over 40 jaar provincie Flevoland 9 mei, 08:31

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.