
Puzzels lenen bij de bibliotheek: Dronten krijgt eerste Puzzeltheek
AlgemeenDRONTEN - FlevoMeer Bibliotheek Dronten start met een Puzzeltheek: een uitleenservice voor puzzels. De collectie richt zich op volwassenen en is vanaf nu beschikbaar tijdens openingstijden.
Een nieuw soort rustmoment is vanaf nu te vinden in de FlevoMeer Bibliotheek Dronten. Met de introductie van de Puzzeltheek kunnen bezoekers puzzels lenen zoals ze gewend zijn met boeken of dvd’s. De collectie bestaat uit volwassenpuzzels in uiteenlopende vormen: van kleurrijke Jan van Haasteren-illustraties tot Escape-puzzels en houten exemplaren met bijzondere vormen.
De puzzels zijn geordend op aantal stukjes en krijgen in plaats van een titel een uniek exemplaarnummer. Zo kunnen gebruikers eenvoudig bijhouden welke puzzels ze al gelegd hebben. “Ik wilde iets toevoegen aan de collectie van de bieb dat mensen écht even uit hun hoofd haalt,” zegt Esmée, initiatiefnemer van de Puzzeltheek. “Daarom starten we hiermee: puzzels die je niet hoeft te kopen, maar gewoon kunt komen lenen.”
Puzzels lenen werkt hetzelfde als het lenen van boeken en valt onder het bestaande bibliotheekabonnement. Voor wie enkel puzzels wil lenen, is er een mini-pas beschikbaar waarmee 12 items per jaar kunnen worden geleend tegen een klein bedrag.
Wie thuis nog puzzels heeft liggen, kan deze doneren aan de bibliotheek, mits ze compleet en in goede staat zijn. Ingeleverde puzzels krijgen een chip en barcode, en een kleine vragenlijst om de eerste ervaringen vast te leggen. Instructies voor het melden van ontbrekende stukjes zitten in de doos.
Bezoekers kunnen de collectie ontdekken tijdens de reguliere openingstijden van de bibliotheek. De Puzzeltheek biedt een duurzaam, schermvrij alternatief voor ontspanning, met meer ruimte in je kast en meer rust in je hoofd.
John van Weeghel



















