Luchtfoto van Waterrijk Dronten.
Luchtfoto van Waterrijk Dronten. Foto: Van Wijnen

Nieuwe wijk aan het water in Dronten mikt op starters én senioren

Algemeen

DRONTEN - Dronten krijgt in het Hanzekwartier een nieuwe woonwijk aan het water. De buurt, die de naam Waterrijk Dronten krijgt, bestaat uit 96 woningen waarvan 61 rijwoningen onder de betaalbaarheidsgrens van 420.000 euro blijven. De verkoop van de eerste woningen start in het tweede kwartaal van 2026.

De wijk is bedoeld voor een brede doelgroep. Er komen naast rijwoningen ook twee-onder-een-kapwoningen, vrijstaande huizen en levensloopbestendige woningen. Daarmee moet Waterrijk Dronten onderdak bieden aan onder anderen starters, gezinnen en senioren. De locatie ligt op loopafstand van het centrum en het NS-station.

Fabriek

De woningen worden grotendeels industrieel geproduceerd, waarbij de casco’s in een fabriek worden vervaardigd en op locatie in elkaar worden gezet. Dit versnelt het bouwproces aanzienlijk. Volgens adjunct-directeur Thomas van Houwelingen van projectontwikkelaar Van Wijnen helpt deze werkwijze om sneller betaalbare woningen te realiseren.

De gemeente Dronten is nauw betrokken bij de ontwikkeling van het project. Wethouder Peter van Bergen spreekt van “een prachtige toevoeging aan ons woningaanbod”. Hij benadrukt dat de combinatie van ligging, diversiteit en betaalbaarheid aansluit bij de ambitie van de gemeente om een inclusieve en leefbare woonomgeving te creëren.

Wie interesse heeft in een woning, kan zich via de projectwebsite inschrijven om op de hoogte te blijven van de voortgang.

John van Weeghel

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.