OFW
OFW ©maartenheijenk.nl

OFW-woningen moeten over 34 jaar energieneutraal zijn

Algemeen

DRONTEN - Woningcorporatie Oost Flevoland Woondiensten (OFW) wil in het jaar 2050 een energieneutraal woningbezit hebben. De maatregelen op korte termijn zijn moderniseringen van woningen en het plaatsen van zonnepanelen bij huurders die dit graag willen.

Op de iets langere termijn wordt de buitenschil van woningen goed geïsoleerd en worden waar mogelijk efficiënte installaties en duurzame energieopwekking toegepast.

Geen windmolens elders

De OFW-stakeholders gaven dit voorjaar aan dat energieneutraliteit op of aan de afzonderlijke woningen gerealiseerd moet worden en niet bijvoorbeeld door een windmolen ergens anders. OFW heeft vervolgens samen met Adviesbureau Atriensis een route vastgesteld om te komen tot een energieneutraal woningbezit.

In die route is onder andere ruimte voor het inzetten van energiecoaches. ,,Inmiddels zijn er twee energiecoaches namens de Woonbond actief in Dronten’’, meldt OFW.

Verbrandingstoestellen

Volgens OFW zijn er over twee jaar geen extreem onzuinige woningen meer. ,,OFW heeft nu al geen open verbrandingstoestellen meer in bezit en benadert huurders om open verbrandingstoestellen te verwijderen die eigendom van hen zijn’’, schrijft de corporatie daarover.

Zie ook de website van OFW.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Starterslening helpt vooral middeninkomens aan eerste koopwoning 26 jun, 17:30
Afbeelding
Franse sfeer in stadscentrum SuyderSee deze zaterdag 26 jun, 17:04
kieker op de kunstmarkt in Dronten
Vive La France, de kunstzinnige bruine kiekendief vliegt rond Ingezonden 26 jun, 16:08

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.