Afbeelding
Foto: TheARROWS

Lowlands 2025 in Biddinghuizen kent zorgeloze editie met 65.000 bezoekers

Biddinghuizen

DRONTEN – De 31e editie van Lowlands in Biddinghuizen trok dit weekend 65.000 bezoekers en verliep volgens gemeente Dronten en organisator MOJO zonder noemenswaardige incidenten. Het festival was de laatste onder leiding van directeur Eric van Eerdenburg.

Met meer dan 250 acts en een breed cultureel programma genoot het publiek drie dagen lang van muziek, kunst en theater. De sfeer op het terrein en de campings werd versterkt door het warme begin van het weekend en de aangename weersomstandigheden.

Burgemeester Jean Paul Gebben toonde zich tevreden: “Lowlands laat ieder jaar zien dat muziek, kunst, cultuur en ontmoeting mensen op een bijzondere manier samenbrengen.” Ook MOJO sprak van een zorgeloze editie met een opperbeste sfeer onder artiesten en publiek.

De samenwerking tussen de organisatie, gemeente, hulpdiensten en vrijwilligers verliep volgens betrokkenen uitstekend. Er werden 55 incidenten gemeld, die allen adequaat zijn afgehandeld. Eén daarvan leidde tot een aanhouding. Verder kwamen er tot nu toe 12 geluidsklachten en 2 verkeersklachten binnen.

Deze editie betekende het afscheid van festivaldirecteur Eric van Eerdenburg, die het festival 25 jaar leidde. Zijn opvolger, Camiel le Rutte, zal vanaf 2026 de koers van Lowlands verder uitzetten.

Burgemeester Gebben: “Lowlands zet Dronten ieder jaar op de kaart als gastvrije festivalgemeente. We kijken met trots terug op afgelopen dagen en met vertrouwen uit naar de editie van 2026.”

John van Weeghel

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Pas van Dronten
Pas opent deur voor toeristen in Dronten 22 uur geleden
Afbeelding
Inloopavond voor ouders die een kind verloren in bibliotheek Dronten gisteren
Afbeelding
Bijeenkomst over toekomst Lelystad Airport en Defensie 8 mei, 12:06

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.