
Lampionoptocht voor kinderen in Noodopvang Walibi tijdens Sint Maarten
BiddinghuizenBIDDINGHUIZEN - Zo’n honderd kinderen van de noodopvang op het Walibi-terrein liepen op 11 november zingend met lampionnen over het terrein. De tocht maakte deel uit van een kennismaking met het Nederlandse Sint Maarten-feest.
De lampionoptocht op het terrein van Noodopvang Walibi in Biddinghuizen trok dinsdagmiddag veel bekijks van ouders, beveiligers en andere bewoners. Groepjes van twintig kinderen trokken met hun zelfgemaakte lampionnen zingend langs verschillende plekken waar vrijwilligers en bewoners klaarstonden met traktaties.
De activiteit ontstond door samenwerking tussen het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en vrijwilligers van de kidsclub en kerngroep van de opvang. Vooraf kregen ouders uitleg over de traditie, onder meer tijdens een taalles voor moeders. Ook leerden de kinderen het lied ‘11 november is de dag’, dat zij tijdens de tocht zongen.
Afgelopen zaterdag gingen de kinderen al aan de slag met papier, lijm en stiften om hun eigen lampion te maken. Vrijwilligers van de kidsclub hadden materiaal meegenomen en begeleidden het knutselen. Tot hun verrassing verschenen zo’n honderd kinderen: “Het was even hectisch, maar wat is dit een zaterdagmiddag zinnig besteed.”
Dinsdag verzamelden de kinderen zich bij de recreatieruimte, waar zij per groep over het terrein trokken. Onderweg wachtten bewoners en vrijwilligers met rozijntjes, snoepjes en mandarijnen. Een echtpaar stond bij hun kamer klaar om doosjes uit te delen, terwijl beveiligers bij de receptie fruit aanboden.
“Dankzij deze spontane samenwerking hebben we veel mensen op de noodopvang een glimlach kunnen bezorgen”, aldus de vrijwilligers van de Kerngroep Noodopvang. Wie zelf wil bijdragen aan kinderactiviteiten op de opvang, kan zich melden via noodopvangwalibi@gmail.com.
John van Weeghel



















