
Hitteprotocol voor Defqon.1: extra waterpunten en schaduwplekken
BiddinghuizenBIDDINGHUIZEN - Bezoekers van Defqon.1 kunnen zich opmaken voor een snikheet en zonnig festivalweekend. De organisatie heeft vanwege de verwachte hoge temperaturen extra voorzieningen getroffen en roept bezoekers op om voldoende water te drinken, zich tegen de zon te beschermen en goed op elkaar te letten.
De camping opent donderdag om 12.00 uur. De organisatie adviseert bezoekers niet te vroeg te arriveren, omdat zij anders mogelijk in de volle zon moeten wachten voordat zij het terrein kunnen betreden.
Gratis water
Campinggasten mogen onbeperkt drinkwater meenemen naar de camping. Daarnaast is gratis drinkwater beschikbaar bij de sanitaire gebouwen op de camping en bij alle toiletvoorzieningen op het festivalterrein.
Om bezoekers verkoeling te bieden, zijn overdekte rustplekken uitgebreid en zijn op verschillende locaties vernevelingsinstallaties geplaatst. Ook stelt de organisatie gratis zonnebrandcrème beschikbaar bij de belangrijkste toiletlocaties op het terrein. Op campings 1 tot en met 6 zijn gratis buitendouches aanwezig.
Rust en voeding
Defqon.1 adviseert bezoekers om regelmatig zonnebrandcrème aan te brengen, voldoende water te drinken en gedurende de dag rustmomenten in te plannen. Ook wordt aangeraden regelmatig te eten, waarbij zoute voeding kan helpen vocht vast te houden. Verder waarschuwt de organisatie voor overmatig gebruik van alcohol en andere middelen bij hoge temperaturen.
Bezoekers wordt geadviseerd overdag lichte kleding en een pet of hoed te dragen. Voor de avonduren en mogelijke weersveranderingen is het verstandig extra kleding en regenkleding mee te nemen. Wie zich onwel voelt, kan terecht bij een van de EHBO-posten.
John van Weeghel
















