Ton van Amerongen
Ton van Amerongen ©maartenheijenk.nl

Ring van Koen Vanmechelen in wijk De Gilden wordt zaterdag gedoopt

Cultuur

DRONTEN - Een kunstwerk van de Belgische kunstenaar Koen Vanmechelen krijgt op zaterdag een permanente plek in de wijk De Gilden in Dronten. Het kunstwerk ‘Infinity – C.C.P.’ is enkele jaren geleden door bewoners uitgekozen.

Vanmechelen presenteerde het kunstwerk in 2009 op de Biënnale van Venetië. Net als in Venetië staat het werk in Dronten in het water. Het werk werd daar in de herfst van 2015 geplaatst.

Markante aanwinst

Wethouder Ton van Amerongen is er blij mee: ,,Het is een markante aanwinst voor de kunst in de openbare ruimte van de gemeente en het past uitstekend op de gekozen locatie.’’

De enorme stalen ring symboliseert het versmelten van culturen. ,,Voor een gemeente als Dronten is die symboliek treffend, want Dronten is ontstaan door mensen uit diverse windstreken bij elkaar te brengen’’, voegt van Amerongen toe.

Gedoopt

Zaterdag om 13.45 uur wordt ‘Infinity’ feestelijk gedoopt door wethouder Van Amerongen. Inwoners uit woonwijk De Gilden, en andere belangstellenden zijn daarbij welkom.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Waarom Kampen? Frederique van Winsen: ook al woon ik in Diemen, een bezoek aan Kampen voelt als thuiskomen! 7 uur geleden
Afbeelding
Waarom Kampen? Jantine Jimmink verhuisde van Amsterdam naar Kampen voor een betaalbaar thuis in de historische binnenstad. 8 uur geleden
Wethouder Duvekot
Peter Duvekot (Dronten Sociaal) gekozen tot voorzitter Nederlandse Vereniging voor Raadsleden 8 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.