Het trappenhuis in het gemeentehuis.
Het trappenhuis in het gemeentehuis. Dick van de Graaf

Wand met 2.400 plantjes in nieuwe gemeentehuis: „Worden van bovenaf bedruppeld”

Gemeente

DRONTEN - Het nieuwe gemeentehuis heeft bij het trappenhuis een groene wand met 2.400 plantjes. „Bij binnenkomst is dit misschien wel de meest in het oog springende verandering”, zegt wethouder Roelof Siepel.

De namen van de planten kan de wethouder niet noemen. Ook zijn technische adviseurs hebben geen ‘groene vingers’. Wel vertellen ze dat het planten zijn die kunnen leven bij de hoeveelheid licht in het trappenhuis, die niet te snel en ook niet te langzaam groeien en die bijdragen aan het binnenklimaat.

Suikerdruifje

Navraag leert dat het om 17 verschillende planten gaat, die als een soort mozaïek tegen de wand geplaatst zijn. Het suikerdruifje komt ’t meest voor, maar ook drakenklimop, kruipende ficus en marble queen zijn veel gebruikt.

„Het is niet zo dat de bode er iedere ochtend met de ladder en een gietertje bij langs hoeft”, vertelt Siepel. Via een systeem worden de plantjes van bovenaf bedruppeld: „De leverancier garandeert dat ze voldoende water krijgen.”

Verbouwing gemeentehuis

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Waarom Kampen? Frederique van Winsen: ook al woon ik in Diemen, een bezoek aan Kampen voelt als thuiskomen! 5 uur geleden
Afbeelding
Waarom Kampen? Jantine Jimmink verhuisde van Amsterdam naar Kampen voor een betaalbaar thuis in de historische binnenstad. 5 uur geleden
Wethouder Duvekot
Peter Duvekot (Dronten Sociaal) gekozen tot voorzitter Nederlandse Vereniging voor Raadsleden 6 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.