
112 DRONTEN: Gewonde bij bootbrand Drontermeer, hulpdiensten massaal in actie
112DRONTEN/KAMPEN - De hulpdiensten zijn dinsdagavond massaal uitgerukt voor een brandende boot op het Drontermeer nabij Dronten en Elburg.
De 112-melding kwam rond 21:45 uur binnen. Direct werden brandweerwagens uit Elburg, Kampen en Biddinghuizen gealarmeerd. Ook een duikteam uit Zwolle werd opgeroepen en de KNRM voer uit. Tevens werden meerdere ambulances en een traumahelikopter gealarmeerd.
De brandweer kwam ter plaatse aan de Drontermeerdijk (N306) vlakbij de Elburgerbrug. Daar bleek een pleziervaartuig in brand te staan. De brandweer kon het vuur vanaf de wal blussen, maar de boot is grotendeels uitgebrand.
Eén opvarende is gewond geraakt bij de brand. Het slachtoffer is per ambulance naar een ziekenhuis gebracht, aldus de brandweer. De gealarmeerde traumahelikopter is vlak voor de landing afgemeld.
Er zou vermoedelijk een explosie aan de brand vooraf zijn gegaan, maar dat konden de hulpdiensten vanavond nog niet bevestigen. De politie doet onderzoek.


John van Weeghel



















