Afbeelding
Foto: A.B.

Puntloos asv Dronten: fraaie treffer Leichtenberg helpt niet genoeg

Sport

HENGELO - Ook na eerste uitwedstrijd van tegen Achilles ’12 in Hengelo is asv Dronten nog steeds zonder punten. Trainer/coach Guido Wind had het team wat moeten aanpassen ten opzichte van de vorige wedstrijd. Taha Fawzi stond in de ploeg voor de afwezige Mitchel Bolck en Esran Kerkwijk had de plaats ingenomen van de geblesseerde Cliff de Brons.

Opstelling: Dean Bredewold, Nick Siebelink (77e Lucas Mostert), Vincent ter Burg, Ezra van Kerkwijk, Lucky Acot, Taha Fawzi (77e Demel Zaki), Pim Breukelmans, Willen Jelle Bos ( 57e Collin Vennink), Dymairo Braams (62e Soufian Tabaouni), Guido Pauw, Julian de Ruiter (62e Yanick Leichtenberg).

Al snel gevaarlijk

Na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Blaak bleek al snel dat Achilles ’12 niet van plan was zich de kaas van het brood te laten eten. Binnen enkele minuten was het gevaarlijk voor het doel van asv Dronten en ging het eerste schot van Achilles’12 voorlangs.

In de 6 minuut kon Dean Bredewold nog een schot onschadelijk maken. Maar in de 13e minuut werd het 1-0 toen Damon van Hoften raak schoot. Dronten probeerde wel de bakens te verzetten en Guido Pauw schoot de bal op de lat.

Toch was het Achilles ‘12 dat na enkele minuten weer scoorde. Een vlot lopende aanval over de linkerkant werd bekroond door Jeroen Visscher. 2-0. Na dit doelpunt was asv Dronten even van slag, maar toch kreeg men vat op het spel van Achilles’12. Dit resulteerde al snel in een doelpunt van Dymairo Braams die uit een scrimmage de 2-1 scoorde.

Noodrem

In deze periode kon asv Dronten de tegenstander goed partij geven. Maar ook de aanvallen van Achilles bleven gevaarlijk en bij een snelle uitbraak moest Erzo van Kerkwijk aan de noodrem trekken. Wat hem een gele kaart en Achilles’12 een vrije trap, op ruim 20 meter van het Dronter doel, opleverde.

De uitblinker aan Hengelose zijde, Jeroen Visscher, schoot de ogenschijnlijke houdbare bal raak. 3-1. Kort na deze tegenslag kon asv Dronten weer de aansluitingstreffer op het scorebord brengen maar spits Guido Pauw faalde alleen voor de doelman. Ook Nick Siebelink had met zijn schot dat net over ging weinig geluk.

Achilles ’12 kreeg met gevarieerd voetbal steeds meer de overhand. Met snelle buitenspelers en veel positiewisselingen werd asv Dronten teruggedrongen. Net voor de rust resulteerde dit in de 4-1.

Verse krachten

Na de rust leek het spel gespeeld. Achilles’12 hoefde niet en asv Dronten kon de tegenstander niet de wil opleggen. Trainer/coach Guido Wind probeerde de bakens te verzetten door verse krachten in te brengen. Ook Pim Breukelmans en Vincent ter Burg wisselden regelmatig van positie. Maar verder dan enkele onschuldige doelpogingen kwam de ploeg uit Dronten niet.

Ook de Hengelose ploeg kon geen vuist meer maken. Verder dan een schot op de lat kwam men niet. Toch kreeg de tweede helft nog een hoogtepunt toen Yanick Leichtenberg schuin voor het doel de bal kreeg en met links op een schitterende manier scoorde en de 4-2 eindstand op het bord bracht.

Volgende wedstrijd

Komende zaterdag 3 oktober speelt asv Dronten weer een thuiswedstrijd tegen Alcides uit Meppel. Aanvang 14.30 uur.

foto’s en verslag A.B

John van Weeghel

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie