
Kinderen planten nazaat Anne Frank-boom in Dronten
80 jaar vrijheidDRONTEN - Op woensdag 19 november vieren kinderen van de groepen 6 en/of 7 van de basisscholen Boomfeestdag. Door samen bomen te planten op Boomfeestdag leren de leerlingen waarom bomen belangrijk zijn voor de natuur, het klimaat en voor mensen. In Dronten wordt het bijzonder: samen met wethouder Siert Jan Lap planten kinderen van basisschool Aan Boord een jonge witte paardenkastanje die afstamt van de beroemde Anne Frank-boom.
De originele kastanjeboom stond in de tuin achter het Achterhuis in Amsterdam. Anne Frank kon deze boom zien vanuit het raam van haar schuilplek. In haar dagboek schreef ze meerdere keren over de boom. Hij gaf haar hoop en herinnerde haar aan de natuur en vrijheid. De witte paardenkastanje werd later ziek en viel in 2010 om. Gelukkig zijn er jonge bomen gekweekt uit de kastanjes van de boom. Eén daarvan komt nu in Dronten te staan.
Wethouder Siert Jan Lap: “Deze Boomfeestdag valt in het jaar dat we 80 jaar vrijheid vieren. Door het planten van deze bijzondere witte paardenkastanje staan we stil bij het verleden en kijken we samen uit naar de toekomst. Bomen zorgen voor schaduw, frisse lucht en een fijne omgeving. En sommige bomen, zoals deze Anne Frank-boom, vertellen een verhaal dat we nooit mogen vergeten.”
John van Weeghel



















