Afbeelding
Foto: aangeleverd

Rotaryclub Dronten doneert shelterboxen aan slachtoffers aardbeving

Algemeen

DRONTEN - Rotaryclub Dronten heeft 22 shelterboxen gedoneerd aan de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië. Dat was mogelijk dankzij donaties van de leden en betrokkenen én door een bijdrage vanuit de reserves van haar Stichting Haringparty. Rotaryclub organiseert de jaarlijkse Haringparty om financiële middelen bijeen te brengen voor goede doelen. In totaal zijn er door alle 500 Rotaryclubs in Nederland 1.000 shelterboxen gedoneerd.

Een shelterbox is een kist met daarin de specifieke behoeften die mensen in rampgebieden hebben. De samenstelling van een shelterbox kan daardoor variëren. Veelal gaat het om praktische materialen en gebruiksvoorwerpen die de basis vormen voor een dagelijks leven. Artikelen als lampen op zonne-energie, water opslag- en reinigingsmogelijkheden, dekens en kookartikelen, helpen om een thuis te creëren. Bovendien zit in elke box een tent die groot genoeg is voor een gezin van 6 tot 8 personen die beschermt tegen weersinvloeden en een veilige plek biedt waar mensen kunnen herstellen van fysieke en emotionele trauma’s. De shelterboxen worden in het rampgebied afgeleverd zodat slachtoffers er snel over kunnen beschikken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Open Huis bij DorpsWerf Biddinghuizen op zaterdag 31 oktober 20 uur geleden
Beeld ter illustratie.
112 SWIFTERBANT: Lange file op A6 richting Lelystad, ongeval met meerdere voertuigen op Ketelbrug gisteren
Afbeelding
Knakworstenmysterie rotonde De Noord: TikTok-filmpje laat vermoedelijke daders aan het werk zien (Video) Video Insta-drontenaar 19 okt, 16:36