Afbeelding
Video onder de tekst.

Optreden Tassa uit Israël op Lowlands gaat door: “Geen twijfel over intenties”

Biddinghuizen Lowlands

BIDDINGHUIZEN - Het optreden van de Israëlische rockmuzikant Duda Tassa samen met Radiohead-gitarist Johnny Greenwood op Lowlands gaat door, ondanks bedenkingen die zijn uitgesproken over hun Israëlische connecties. “Als Lowlands-organisatie hebben we geen twijfel over de intenties van deze artiesten”, schrijft het festival in een uitgebreide verklaring.

Op internet zijn video’s te zien dat Tassa optreedt met het orkest van het Israëlische leger, in het bijzijn van de Israelische president Yitzak Herzog. “Deze video’s roepen vragen en onduidelijkheid op over de positie van Tassa en Greenwood in het Israëlisch-Palestijns conflict”, erkent Lowlands.

Het festival heeft contact gehad met het management en vertegenwoordigers van Dudu Tassa en Johnny Greenwood: “Op basis hiervan is besloten het optreden op Lowlands doorgang te laten vinden.” 

Oprechtheid

De organisatie van het festival schrijft: “We geloven in hun oprechtheid in het streven naar verzoening en een betere, constructieve toekomst. Wij weigeren geen artiesten louter op basis van hun nationaliteit.” 

“Met 65.000 Lowlanders hoeven we het niet altijd tot in detail met elkaar eens te zijn”, vervolgt het festival. “Wij zijn van mening dat het laten optreden van deze boodschappers van verzoening de beste keuze is.”

Lowlands

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.