
Open dag van Dealin.Green op Miscanthus perceel in Dronten
Lezersnieuws IngezondenDronten, september 2026 - Aan de Elburgseweg 36 in Dronten organiseert Dealin.Green op donderdag 18 september een open dag over de teelt van Miscanthus. Bezoekers zijn tussen 09.00 en 15.00 uur welkom om het gewas in het veld te bekijken en met de mensen van Dealin.Green in gesprek te gaan over de teelt, de groei, de oogst en de toepassingen van het gewas in de bouw.
Miscanthus is een snelgroeiend gewas dat wordt ingezet als grondstof voor biobased bouwmaterialen. Dealin.Green begeleidt boeren en landeigenaren bij de aanplant en zet zich in voor een betere verbinding tussen de landbouw- en de bouwsector. Op het perceel in Dronten staat naast Miscanthus ook op kleine schaal Paulownia aangeplant, zodat bezoekers meteen beide gewassen naast elkaar kunnen zien.
De open dag is vrij toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is in duurzame teelt en biobased bouwen, van agrariërs tot omwonenden. Aanmelden wordt gewaardeerd en kan via Dealin.Green.
Het perceel ligt op ongeveer 4 kilometer van de Groen Techniek Beurs, waardoor een bezoek eenvoudig te combineren is met een bezoek aan de beurs.





















