Een vorige editie van de Zuiderzeeronde.
Een vorige editie van de Zuiderzeeronde. Foto: Irmgard Breidenbach- Stokking

Zuiderzeeronde in april met twee criteriums op industrieterrein Dronten

Sport

DRONTEN - De twaalfde editie van de Zuiderzeeronde bestaat op zaterdag 6 april uit twee klassiekers met grote rondes door Oostelijk Flevoland met start en finish in Dronten. Daarnaast zijn er twee wielerwedstrijden met een klein rondje op industrieterrein Poort van Dronten.

In de ochtend is er een klassieker voor dames elite. Dit is een onderdeel van de dames topcompetitie van de KNWU.

Beste wielerclub

‘s Middags is er een klassieker voor elite-mannen en beloften. Het is één van de zeven wedstrijden voor de titel ‘beste wielerclub van Nederland’.

Beide wedstrijden starten bij de voormalige kunstijsbaan aan Het Spaarne in Dronten. Ze finishen allebei op de Cellebroederpoort op het industrieterrein Poort van Dronten. De dames rijden een ronde van 120 kilometer, de heren fietsen 165 kilometer.

Poort van Donten

In de ochtend en middag zijn er bovendien criteriums voor amateurs en junioren. Zij rijden op een parcours van twee kilometer op de Poort van Dronten. 

De organisatie is weer in handen van een aantal wielerliefhebbers uit Dronten. Zij doen dat onder de vlag van de Stichting Wielerevenementen De IJsselstreek.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Mooi Wark, De Pianobar en Ohana aanwezig bij Meerpaaldagen in Dronten 10 uur geleden
Afbeelding
Gavi Winefestival keert terug met wijn en muziek op Meerpaalplein 12 uur geleden
Dymairo Braams ontvangt de bloemen van bloemenshop 'Anemoon' uit handen van Albert Bleijenberg.
Dymairo Braams sloopt titeldroom Be Quick met hattrick in Dronten 13 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.