
Swifterbant is klaar voor ‘12PT’: ‘Dit wordt een knaller’
SwifterbantSWIFTERBANT - De tent op het terrein van Swift’64 staat, de muziek draait en het bier zal ongetwijfeld koud staan: Swifterbant is klaar voor het 12 Provinciën Toernooi. En als we Wouter Griekspoor, een van de organisatoren moeten geloven, wordt het een groot feest. “Dit wordt een knaller”, weet hij zeker.
Het 12 Provinciën Toernooi staat na zeven jaar weer op de agenda en dat mag Swifterbant weten ook. “Het julifeest is in de plaats gekomen, een fantastisch initiatief. Maar in juni waren er toch veel mensen die zeiden: wat jammer dat 12PT er niet meer is. Dan heb je mensen nodig die een comité willen vormen en dat is gelukt. We zijn blij dat we het dorp een nieuw feest kunnen bieden”, stelt Griekspoor.
Voetbal of feest?
Het weekend begint vrijdag met een feestavond, waarna op zaterdag vanaf 11.00 uur het voetbaltoernooi op het programma staat. Er wordt gestreden in twee categorieën: het damestoernooi en het Jan en Alleman Toernooi. “Prestatief en recreatief”, duidt Griekspoor, die niet kan zeggen wat er belangrijker is: voetbal of feest? “Voor de een zal dat feest zijn, voor de ander voetbal en voor de meesten een combinatie. Als de mensen uit Swifterbant straks op het terrein komen, zullen ze vast en zeker zien dat het goed voor elkaar is. Ook met dank aan het bedrijfsleven.”
Het organiserende comité bestaat uit negen mensen en daaromheen zweeft nog een grote groep vrijwilligers. Wanneer zij tevreden zijn? “Als Swifterbant tevreden is”, is Griekspoor stellig. “Ik kijk echt uit naar zaterdag. Een mooie toernooidag, met zes damesteams en het Jan en Alleman Toernooi en vooral de hele dag drukte en gezelligheid. Het moet een groot feest worden.”



















